TURKSAT 4/A UYDUSUNA KANAL AKTARIMI YAPILDI

18 Eylül 2014 13:16 Tefenni Belediyesi 3567

Türksat kullanım ömrü dolan Türksat 2/A uydusundaki kanalları bu gece yarısı itibariyle Türksat 4/A uydusuna aktardı. Bu nedenle uydu alıcınızdaki kanallar kaybolmuş olabilir. Peki kanalları geri getirmek için ne yapmalısınız?

Türksat’ın yaptığı açıklamaya göre yapabilecekleriniz şöyle;

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi adresinden ulaşabilirsiniz.

Eğer uydu alıcınızda TKGS özelliği yoksa üzülmeyin, yapmanız gereken basit bir işlem.

Eğer uydu alıcınız TKGS uyumlu değil ise 12830 MHz frekansı, Yatay-(H) polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay-(H) polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke (Network) Taraması” yapılmalıdır.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.
Türksat’ın yaptığı açıklamalara ek olarak güncel frekans listesini buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.