TOKİ AÇILIŞI & ANAHTAR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

17 Ekim 2014 17:52 Tefenni Belediyesi 3125

Tefennili Vatandaşlarımızın Aylardır Beklediği TOKİ Konutları Dağıtımı Bugün Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ Tarafından Yapıldı.

   Konut sahibi  vatandaşların aylardır merakla ve özlemle beklediği Toki konutlarının dağıtımı Başbakan yardımcısı Sayın Numan KURTULMUŞ tarafından gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasınınn ardından açılış konuşmasını yapan Tefenni Belediye Başkanı Sayın Ümit ALAGÖZ, Toki konutlarının ilçemize kazandırılmasında, başta kendisinden önceki Belediye Başkanı Sayın Bayram KAVAK olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederken, konut sahibi vatandaşlarımızın da evlerinde huzur ve sağlık içinde yaşaması dileklerinde bulundu. 

 Tefenni Kaymakamı Sayın Onur YENİAY beyin konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Başbakan Yardımcısı Sayın Numan KURTULMUŞ ise konuşmasında şunları söyledi; 

Türkiye o eski Türkiye dediğimiz, milleti ile kavgalı olan devlet anlayışından süratle uzaklaşıyor ve eski Türkiye'yi geride bırakıyor. Türkiye'de artık halk korkular üzerine inşa edilmiş bir sistemin gölgesinde yaşamıyor" dedi.

KURTULMUŞ, ceberut devlet anlayışının bittiğini, devletin artık milletin hizmetkarı olduğunu dile getirerek, Türkiye'de herkesin birinci sınıf yaşadığı bir devlet anlayışının başladığını vurguladı. Sayın KURTULMUŞ'un konuşmasının ardından eski Belediye Başkanı Bayram KAVAK ve Toki Konutlarının yüklenici firması olan Aydınlar İnşaat'a teşekkür plaketleri verildi. 

   Açılış için Toki konutlarındaki Bloklardan bir tanesinde toplu olarak kurdele kesimi yapılarak, ilk 5 Konut sahibinin anahtarları Başbakan Yardımcısı Sayın Numan KURTULMUŞ bey tarafından teslim edildi.

 17-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek konut teslim programında, gerekli işlemlerini tamamlayan tüm konut sahiplerinin önümüzdeki hafta sonuna kadar evlerine yerleşmesi bekleniyor.

 
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.