TEFENNİ TANITIM GÜNLERİ

26 Ekim 2014 10:41 Tefenni Belediyesi 2356

İlçemizin tanıtımı amacıyla düzenlenen TEFENNİ TANITIM GÜNLERİ'nin açılışı Aydın Kanza Parkı'nda yapıldı. Etkinlikte, ilçemizin yöresel ürünleri ve fotoğraflarının yanı sıra şifalı Barutlu Suyumuz tanıtıldı.

   Antalya'da yaşayan hemşerilerimiz (Antalya’da yaşayan Tefennililer Dayanışma Platformu) tarafından organize edilen Tefenni Tanıtım Günleri, Antalya Aydın Kanza Parkı Kültür Salonunda 25 Ekim 2014 Cumartesi günü başladı. Tefenni Tanıtım Günleri'nin açılışına Belediye Başkanımız Sayın Ümit Alagöz, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Murat Şimşek, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mustafa Özsoy, Antalya Burdurlular Derneği Başkanı Sayın Celal Hatipoğlu ve Tefennili hemşehrilerimiz katıldı. Salon içerisi ve avlusundaki stantlarda, ilçemizin doğal güzelliklerini, sosyal yaşamını tanıtan fotoğraf ve resim sergisi açıldı. Fuarda, ilçemizde görev yapmış eski yöneticiler, futbol takımı ve oyuncuları, esnaf ve sanatkarlar ve ilçemizin ileri gelen ailelerinin fotoğraflarına da yer verildi. Geleneksel kıyafetler ve eşyalarımızın da tanıtıldığı etkinlikte, örf, adet, gelenek ve görenekler canlandırıldı. Yöresel yemeklerimiz pişirildi, tatlılar ikram edildi. Gözleme ikramının da yapıldığı etkinlikte, kışlık turşu, kurutulmuş sebze ve kuru gıda yiyecekler stantlarda satışa sunuldu. Gün boyunca çalınan yöresel şarkılar eşliğinde Antalya'da Teke rüzgarı esti.  

BARUTLU SU ŞİFA KAYNAĞI OLDU

   Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Korkmaz, asıl amacın Eşeler Dağı eteklerinden çıkan ve şifalı olduğuna inanılan Barutlu Suyunun tanıtımı olduğuna vurgu yaptı. Suyun özellikle böbrekte oluşan taşların parçalanıp düşmesini sağladığını, mide şişkinliğini azalttığını belirten Korkmaz, "Şifalı doğal kaynak suyu, 1190 metre yükseklikteki İçme Deresi Mevkii'nde çıkıyor. 18-1 derecede soğuk ve içinde serbest hidroksit iyonları bulunan hafif kükürtlü, bromürlü bir su. Belediye tarafından şişelenip içime hazır hale getiriliyor. Şifa dağıtan Barutlu Su, yakın bir gelecekte ilçemizin markası olacak" diye konuştu. TEFENNİ TANITIM GÜNLERİ 31 Ekim Cuma gününe kadar devam edecektir.
 

 

 

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.