TARIMSAL SULAMANIN BELEDİYEMİZCE DEVRALINMASI İÇİN ENCÜMENİMİZLE BİR ARAYA GELDİK!

20 Nisan 2020 16:56 Tefenni Belediyesi 624

TARIMSAL SULAMANIN BELEDİYEMİZCE DEVRALINMASI İÇİN ENCÜMENİMİZLE BİR ARAYA GELDİK!

Halka hizmet beklemez diyerek rehabilitasyon sürecime bugünlük ara verdim. Özellikle Çiftçilerimiz ve Üreticilerimiz için elzem haline gelen Sulama Suyu ile ilgili, Encümen üyelerimizle bugün olağanüstü toplantı gerçekleştirdik.

Geçtiğimiz aylarda Sulama Kooperatifinin, Belediyemizce devralınması için bir Meclis Kararı almıştık. Yapmış olduğumuz o oturumda, almış olduğumuz kararı oy birliği ile kabul eden, MHP ve AK Parti grubuna da bu vesileyle tüm İlçe Halkımız adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Tefenni Belediye Meclis üyelerimizin almış olduğu kararla, İlçemiz tarımsal sulama sahalarında bulunan sulama hatlarının iyileştirilmesi hızlıca tamamlanarak, su fiyatlarının minimize edilmesi sağlanacaktır. Ayrıca ek sondajlar vurularak yüksek su maliyeti ortadan kalkacak hatta, yeni GES Projemiz ile üreticilerimize, Baraj Sulama Suyu fiyatına sulama imkanı sağlanacaktır. Sulama sahamızda bulunan tüm yolların Belediyemizce asfaltlanması yapılarak ulaşımda da üreticilerimize kolaylık sağlanmış olacaktır. Yine almış olduğumuz bir kararla Sulamanın Belediyemiz bünyesine geçmesine müteakip çevre yolunun altına yapacak olduğumuz ilave İÇME SUYU DEPOSU ile hem talep eden üreticilerimize arazilerinde içme suyu sağlayacağız hem de İlçemiz içinde su sıkıntısı yaşatmayacağız. Yeni toplulaştırma yollarından yeni elektrik hatları geçirerek, talep eden vatandaşlarımızın elektrik ihtiyacını karşılayacağız. Bu doğrultuda Tefenni Sulama Sahasında tarlası bulunan vatandaşlarımızın en kısa sürede Tefenni Sulama Kooperatifine üye olmaları gerekmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle Belediye Meclisimizce almış olduğumuz kararların Çiftçilerimize, Üreticilerimize ve İlçemize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Ümit Alagöz – Tefenni Belediye Başkanı

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.