PARKE DÖŞEME MAKİNAMIZ HAYIRLI OLSUN

21 Temmuz 2014 00:05 Tefenni Belediyesi 6385

(Video Haber) Yıllardır Cefasını Çektiğimiz Yollarımızın, Sefasını Sürme Zamanı Geldi. Taş Döşenmeyen Tek Bir Yolumuz Kalmayacak.

Genç ve dinamik Belediye Başkanı İlçesi için akılcı çözümler üretmeye devam ediyor.

KMM'ye ve Tefenni Belediyesi Bilgi İşlem Servisine açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ümit Alagöz, seçim sonrasında öncelikli olarak yol ve kaldırım çalışmalarına hız verdiklerini anlattı.

İlçe merkezinde yaklaşık 500 bin metrekare yolun yeniden yapılması gerektiğini ifade eden Alagöz, bu mesafenin neredeyse yolların tamamına tekabül ettiğini söyledi.

Alagöz, “Bu durum, Tefenni gibi 5 bin nüfuslu bir ilçe için çok büyük bir maliyet gerektiriyor. Elimizdeki imkanlar dahilinde, bu maliyetleri nasıl düşürebileceğimizi değerlendirdik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, parke taşı döşeme makinesini belediyemize kazandırdık. Böylece, bu makine ile 500 bin metrekarede yaklaşık 1,5 milyon liraya yakın kar elde etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Makinenin alınmaması halinde belediyenin kendi işçileriyle bu işi çözmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Alagöz, “Taş döşeme işi özel bir bilgi ve ustalık istiyor. Bizim bu işi ihale usulü işçilik karşılığı vermemiz gerekiyordu ve piyasadaki değerlere göre metrekaresi 4-5 lira arası değişen rakamlar oynuyor. Bizim 2014 yılı için öngördüğümüz parke döşeme yolumuz, ortalama 50 bin metrekare. Bu alanın sadece 20 bin metrekaresi ile makinenin ücretini ödemiş oluyoruz” diye konuştu.

Bir taraftan İlçenin imarı ile uğraşırken bir taraftan da teknolojiyi yakından takip ederek yapılacak olan hizmetlerde maliyet ve zamandan tasarruf etmeyi planlayan Başkan ALAGÖZ bunun en güzel örneği olarak Tefenni Belediyesi'ne Kilitli parke taşı döşeme makinası kazandırdı. Tefenniyi geliştirmek için her türlü teknolojik imkanı kullanacağını belirten ALAGÖZ'ün icraatları, seçim öncesi söylemiş olduğu "Tefenniyi sadece Burdurun değil Türkiyenin örnek bir ilçesi yapacağız." demecindeki kararlılığını da ortaya koymuş oluyor.

KURT MAKİNE tarafından üretilen taş döşeme makinasının en gelişmiş modeli şu an Tefennide hizmete başlayan BIGWOLF BW 4200.

Firma Yetkilisi Ahmet BÜYÜKKURT Yerli üretim olarak Türkiye'in en gelişmiş makinesi olma ünvanına da sahip olan BW 4200'ün  diğer BIGWOLF modellerin üzerinde yapılan ve en son ARGE Çalışmasının ürünü olan BW4200'ün tüm geliştirmeler sonrasında satışına başlandığını bildirdi. BÜYÜKKURT ayrıca BW 4200'ün şehir şebeke elektriği ile çalışmasının yanı sıra saha kullanımı kolaylaştırmak için ÇOPUROĞLU MAKİNE’nin Çorum bölge bayisi ve yetkili servisi olduğu Alimar Mitsubishi jeneratörlerini kullanmakta olduğu bilgilerinide verdi.

Bu haberi Facebooktan takip etmek için TIKLAYINIZ
 


Parke Döşeme Makinamız İlçemize Hayırlı Olsun. paylaşan: tefennibelediyesi

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.