M.Y.O.'DA MEZUNİYET HEYECANI

20 Haziran 2014 13:37 Tefenni Belediyesi 3567

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Tefenni Meslek Yüksek Okulu Okul Bahçesinde Yapılan Törenle 4. Mezunlarını Uğurladı.

   Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlanan etkinlikler, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından kortej halinde Tefenni Meydanından dolaşılarak Okul bahçesindeki Tören alanına kadar yürüyüşle devam etti.

   Tefenni Meslek Yüksek Okulu bahçesinde devam eden Mezuniyet Törenine Tefenni Kaymakamı Onur YENİAY, Tefenni Belediye Başkanı Ümit ALAGÖZ, Garnizon Komutanı Ersin ÖZDEMİR, Tefenni İlçe Emniyet Amiri V. Ali KURT, Tefenni MYO Müdürü Yrd. Dç. Dr. Hasan GENÇ ve Akademik Personel katılırken Öğrenci yakınları ve Tefenni Halkının yoğun ilgisi vardı.

   Yüksek Okul Müdürü GENÇ ve Tefenni Kaymakamı Onur YENİAY konuşmalarında mezun olan öğrencilere hayatlarının geri kalanında başarı dileklerinde bulundular. Tefenni Belediye Başkanının konuşması ise Tören alanında duygusal anlar yaşattı. Başkan ALAGÖZ şunları söyledi;

   “Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor. Tanışmalar heyecanlı ve umutlu, ayrılışlar acı. Sizden bir şey kalır geride, Kırılan kalbinizden bir parçamı yoksa sevdiklerinizle paylaştığınız anılar mı?

   Sizler bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyorsunuz. Başkalarının da geçtiği gibi.
Ancak mevsim bitecek sizler başka iklimlerde çiçek açmaya devam edeceksiniz.

   Sevgili Gençler, herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olduğunuzu bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirlemelisiniz. Hedefe ulaşmada yolunuzu; aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız belirleyecektir.

   Sevgili Mezunlarımız Sizleri 2 Yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime veya iş hayatına uğurluyoruz. Her türlü haylazlıklarınıza, çalışmamalarınıza hatta kızdırmalarınıza rağmen sizlere bir evlat şefkati ve hassasiyetiyle yaklaşan sizleri eğiten, öğreten, saygı değer hocalarıma da teşekkür ediyorum.

   Hayatın bu yeni aşamasında, okul yılları tatlı bir anı olarak kalırken, asıl zorlu ve Bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.”

Konuşmaların tamamlanmasından sonra, Okul 1.si olan Tursun IŞIKLI tarafından yaş kütüğüne plaka çakıldı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam eden törende MAKÜ Yüksek Okullar arası futbol turnuvasında Tefenni Meslek Yüksek Okulunun kazandığı 3.lük kupası, Okul öğrencileri tarafından törene katılanların huzurunda Yüksek Okul Müdürü Hasan GENÇ’e takdim edildi.

Törende son olarak mezun olan öğrencilere diplomaları dağıtıldı, MAKÜ andının okunmasının ardından Tüm öğrenciler keplerini havaya fırlatarak Mezuniyetlerini kutladılar.

Bu haberin Foto Galerisine gitmek için TIKLAYINIZ.

Fotoğraflar: İsa MUMCU - Emre ŞAKIR
Haber: Tefenni Belediyesi Bilgi İşlem Servisi

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.