MESLEK YÜKSEK OKULUMUZUN 6.MEZUNLARI UĞURLANDI

27 Mayıs 2016 15:36 Tefenni Belediyesi 1907

Mehmet Akif ERSOY Üniversitesi Tefenni Meslek Yüksek Okulu 2015-2016 Eğitim / Öğretim Yılının Tamamlanması ile 6. Mezunlarını Uğurladı.

 Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlanan etkinlikler, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından kortej halinde Tefenni Meydanından dolaşılarak Okul bahçesindeki Tören alanına kadar yürüyüşle devam etti.

  Yüksek Okul Müdürü GENÇ  konuşmasında mezun olan öğrencilere hayatlarının geri kalanında başarı dileklerinde bulundu.Tefenni Belediye Başkanının konuşması ise Tören alanında duygusal anlar yaşattı. Başkan ALAGÖZ şunları söyledi;

 İki yıl boyunca acısı ile tatlısıyla aynı yerde  aynı havayı teneffüs ettik, çoğunluğunun şehir dışından gelen öğrencilerin oluşturduğu siz Tefenni Mehmet Akif Ersoy  Üniversitesi öğrencilerimizle anılara ve yaşanmışlıklara birlikte imzalar attık. 2 yıllık eğitiminiz boyunca pek çok deneyim biriktirdiniz, şimdi bu deneyimlerinizi gerçek yaşamla buluşturma noktasında bir aradayız.

Hepiniz Türkiye’nin farklı illerinde farklı görevlerde ilimizi ve Mehmet Akif Ersoy  Üniversitesi’ni başarı ile temsil edeceksiniz ve eminim ki burada yaşadığınız her anı ayrılığın acısı ve tatlı bir tebessümle yâd edeceksiniz.

Ülkemizin geleceğiniz siz öğrencilerimizin ellerinde çok daha başarılı şekilleneceğine olan inancım tamdır. Bu vesile ile sizleri yetiştiren değerli öğretim görevlilerimiz başta olmak üzere, fedakâr ailelerinize teşekkür ediyor, diplomalarınızın Türkiye’nin aydınlık yüzü olmasını temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum.

Konuşmaların tamamlanmasından sonra, Okul 1.si olan Mustafa UYSAL tarafından yaş kütüğüne plaka çakıldı. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam eden törende MAKÜ Yüksek Okullar arası bayanlar futbol turnuvasında Tefenni Meslek Yüksek Okulunun kazandığı 4.lük kupası, Okul öğrencileri tarafından törene katılanların huzurunda Yüksek Okul Müdürü Hasan GENÇ’e takdim edildi.

Törende son olarak mezun olan öğrencilere diplomaları dağıtıldı, MAKÜ andının okunmasının ardından Tüm öğrenciler keplerini havaya fırlatarak Mezuniyetlerini kutladılar.

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.