KROM MADENİNDE GAZ ZEHİRLENMESİ

25 Şubat 2016 09:15 Tefenni Belediyesi 2404

İlçemiz Ece Köyü Camızdamı Mevkiinde Bulunan Özel Şirkete ait Maden Ocağında Gaz Zehirlenmesi Sonucu 2 Madenci Hayatını Kaybetti.

İlçemiz Ece Köyü Camızdamı mevkiinde faaliyet gösteren özel şirkete ait maden ocağında gerçekleşen maden kazasında iki madenci hayatını kaybederken bir madencide yaralandı.

Edindiğimiz bilgilere göre Faaliyette olmasına rağmen 20 gün önce geçici olarak kapatılan maden ocağının kontrolörlüğünü yapan Maden işçilerinden Kudret GÖKÇE'nin ailesi Kudret'ten haber alamaması üzerine madeni aramışlar. Bunun üzerine işçiyi aramaya çıkan maden mühendisi Burhanettin KORKMAZ, maden ocağı girişinde Kudret GÖKÇE'nin arabasını görerek ocağa girmiştir. GÖKÇE ve KORKMAZ'ın gelmemesi üzerine diğer işçi Ahmet AKBOĞA'da aramak için maden ocağına girmiş ve burada iki madenicinin cesetleri ile karşılaşan AKBOĞA, dışarı çıkarken düşüp kolunu kırmıştır.

AKBOĞA'nın haber vermesi üzerine ocağa giren diğer işçiler, GÖKÇE ve KORKMAZ'ın cesetlerini dışarı çıkardı. Bu sırada gazdan etkilenen 5 işçi Tefenni Devlet Hastanesi'ne, kolunu kıran Ahmet AKBOĞA ise, Burdur Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Denizlili olan mühendis Burhanettin KORKMAZ ile Maden işçisi Kudret GÖKÇE'nin cenazeleri Tefenni Entegre İlçe Hastanesi morguna konuldu.

Tefenni Kaymakamı Onur YENİAY, Kudret GÖKÇE'nin dün akşam maden ocağına gittiğini belirterek, şöyle dedi:

"GÖKÇE'nin aracını maden ocağı yanında gören maden mühendisi Burhanettin KORKMAZ da ocağa girmiş ve zehirlenerek hayatını kaybetmiş. Arkadaşlarını aramak için ocağa giren işçi Ahmet AKBOĞA ise ocak içerisinde 20 metrelik tünele düşerek kolu kırılmış olmasına rağmen dışarı çıkarak ekiplere haber verdi."

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.