KONYA'DAN KAHREDEN HABER. MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN!

05 Mart 2015 16:20 Tefenni Belediyesi 1990

Türk Hava Kuvvetleri ile Azerbaycan Hava Kuvvetleri'nin 'Turaz Şahini 2015' tatbikatı sırasında F4 askeri uçağı düştü. Genelkurmay Başkanlığı, kazada Pilot Yüzbaşı Mustafa DELİKAN ile Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa TANIŞ'ın şehit olduğunu duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, planlı eğitim uçuşu için kalkan F-4E 2020 uçağının, Konya Atış Sahası'nda düştüğü, 2 pilotun şehit olduğu bildirildi.

Türkiye güne acı haberle uyandı. Konya Merkez Karatay ilçesi Ortakonak Mahallesi yakınlarında askeri uçak düştü, 2 pilot şehit oldu. Olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri dumanların yükseldiği uçağa müdahale etti.

Konya Valisi Muammer Erol, yaptığı açıklamada, bir askeri eğitim uçağının Merkez Karatay ilçesi Ortakonak Mahallesi yakınlarında düştüğünü teyit etti. Erol, "Olay yerinde itfiaiye ve AFAD ekipleri bulunuyor" dedi.

Konya-Aksaray karayolundan yaklaşık 5 kilometre içeride düşen uçaktan çıkan dumanları gören vatandaşlar ve buraya gelen gazeteciler, askerlerin oluşturduğu güvenlik çemberi nedeniyle olay yerinden uzaklaştırıldı. Buraya ulaşan itfaiye ekipleri, uçağa müdahale etti. Askeri yetkililer olay yerinde incelemede bulundu.
 

GENELKURMAY AÇIKLAMASI

Öte yandan  Genelkurmay Başkanlığı'nca, Eskişehir'den planlı eğitim uçuşu için kalkan F-4E 2020 uçağının, saat 09.50'de Konya Atış Sahasında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğradığı, iki pilotun şehit olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, 112'nci Filoya ait bir F-4E 2020 uçağının Eskişehir'deki 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan saat 08.58'de planlı eğitim uçuşu için havalandığı, uçağın saat 09.50'de Konya Atış Sahasında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğradığı kaydedildi.

İki genç kahraman pilotun şehit olduğu bildirilen açıklamada, "Kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Türk Milletine baş sağlığı ve sabırlar dileriz" denildi.

Konuyla ilgili idari ve adli soruşturmaya başlandığı bildirildi.

Açıklama: http://cdncms.zaman.com.tr/2015/03/05/sehitler.jpg

İSRAİL MODERNİZE ETMİŞTİ

F-4'ler 90'lı yılların sonunda İsrail tarafından modernize edilmişti. Bu tip uçaklar halen TSK'nın envanterinde yoğun olarak kullanılıyor.

(Kaynak: www.ortadogugazetesi.net)

 

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.