KOCAPINAR PARKI YAPIMI BAŞLADI

24 Mart 2015 23:50 Tefenni Belediyesi 3959

Tarih Yeniden Diriliyor, Kocapınarımız Yeşilleniyor.

Tefenni'li olmayıpta yolu Tefenni'den geçenlerin, İlçemizin akıllarında kalmasına vesile olan ve her Tefenni'linin övünç kaynağı, yıllara meydan okuyan asırlık çınarların tarihe haykırışı, Kocapınar Parkımız yeniden diriliyor.

Uzun zamandır düzenleme, tadilat vs. sebeplerle kullanımda olmayan İlçemizin en tarihi kültürel mirasımız, KOCAPINAR PARKIMIZ geçmişteki şanlı dokusuna uygun olarak yeniden projelendirildi. Bu hafta içerisinde yapımına başlanılan Kocapınar Parkı inşaat çalışmaları esnasında bir başka sevindirici olay daha yaşandı. Proje gereğince yapılan kazılar sırasında Kocapınar suyumuzun bir damarı daha ortaya çıktı.

Geçen yıllar içerisinde çeşitli tadilat ve düzenlemelerle suyu azalan Kocapınar, adeta yeniden diriliş yolculuğunda onu eski şanlı günlerine döndürenlere teşekkür edercesine bir damarını hediye etti. Kocapınar Parkı tamamlandığında Park yine İlçemizin en önemli sembollerinden biri olacağı gibi bir damarının daha ortaya çıkmasıyla birlikte gürül gürül suyu ile kendisini ziyaret edenleri serinletmeye kaldığı yerden devam edecek.

 

Kocapınar Parkımızın İnşaat Çalışmaları Boyunca, Başlangıçtan Bitiş Sürecine Kadar Tüm Gelişmeleri Bu Albüm Üzerinden Takip Edebilirsiniz.

Posted by Tefenni Belediyesi on 30 Mart 2015 Pazartesi
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.