İLELEBET CUMHURİYET İLELEBET DEMOKRASİ

16 Temmuz 2016 15:53 Tefenni Belediyesi 1347

15 Temmuz 2016 günü Türk Demokrasi tarihimiz, TSK içerisindeki cuntacı küçük bir grubun kalkıştığı darbe teşebbüsü ile derin bir yara almıştır...

15 Temmuz 2016 günü Türk Demokrasi tarihimiz, TSK içerisindeki cuntacı küçük bir grubun kalkıştığı darbe teşebbüsü ile derin bir yara almıştır.

Ancak bugüne kadar ki darbelerden ders çıkartan ve büyük tecrübe sahibi olan Yüce Türk Milleti, hiçbir siyasi ayrım gözetmeden, demokrasimizi ve parlamenter sistemimizi korumak ve kollamak uğruna göğsünü siper ederek, darbecilere geçit vermemiştir.

Merhum Başbuğumuz Sayın Alparslan TÜRKEŞ'in de dediği gibi "En kötü demokrasi idaresi, en iyi darbe idaresinden evladır" sözüne istinaden her türlü demokrasi karşıtı hareketi şiddetle kınıyor; Aziz Milletimiz başta olmak üzere tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden Polislerimize, Vatandaşlarımıza ve hiçbir şeyden habersiz Vatani Görevini yapmakta olan 20 yaşlarındaki Ana Kuzularımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyor bir kez daha tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi saygıyla arz ediyorum.

Ümit ALAGÖZ
Tefenni Belediye Başkanı

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.