İÇME SUYU İSALE HATLARIMIZIN YENİLENMESİNE BAŞLANIYOR!

19 Şubat 2015 13:02 Tefenni Belediyesi 2142

Sabırsızlıkla Beklediğimiz İlçemiz İçme Suyu İsale Hattı İhalesi, Özellikle Belediye Başkanımız ve Ekibinin Kararlı Çalışmaları Sonrasında Neticelendi.

     Uzun zamandır İlçe halkımızın en büyük sorunu olan içme suyu isale hatlarının yenilenmesi için İller Bankasına ihale başvurusu yapılmıştı. Geçmiş dönemden bugüne kadar yansıyan aksaklıklar sonrasında sadece ihale sürecinin tamamlanması için bile 2017 yılı öngrülürken, özellikle şimdiki Belediye Başkanımız Ümit ALAGÖZ, Meclis üyesi arkadaşları ve Belediyemiz görevli personelinin kararlı çalışmaları neticesinde, ihale süreci bugün itibari ile tamamlandı. Buna göre içme suyu hatlarımızın yenilenmesi işlemine Nisan ayında başlanarak en geç 1,5 yıl içerisinde yani 2016 Ağustos - Eylül ayına kadar tamamlanması beklenmektedir. Başkanımız İller Bankası çıkışında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Alt yapı sorunlarının tamamen çözülebilmesi için içme suyu isale hatlarının ivedilikle yenilenmesi gerekmekteydi. Maalesef ihale süreci ile ilgili geçmişten gelen bir takım evrak eksikleri ve aksaklıklar bulunmaktaydı. Öncelikle Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ile birlikte yazışmaları ve evrak işlemlerini tamamladık sonrasında ise kıymetli Meclis Üyesi arkadaşlarımla birlikte Ankara-Tefenni arasında mekik dokuyarak süreci hızlandırmaya çalıştık ve şükürler olsun ki ihale tamamlanma sürecini bugün itibari ile tamamlayarak hem 2 sene kazanmış olduk hemde halkımızın en büyük mağduriyeti olan su problemini beklenenden çok daha kısa zamanda çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İçme suyu hatlarımızda tamamlanınca ilçemizdeki altyapı sorunlarını tamemen ortadan kaldırarak, yol ve çevre düzenlemesi konusunda büyük projelere imza atacağız. Tefennimiz için bundan sonra çok daha güzel günler bizleri bekliyor inşallah. Burdan içme suyu müjdesini verirken Tüm İlçe halkıma hayırlı olması dileklerimi iletiyorum."

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.