BURDUR VALİMİZ Sn. ŞERİF YILMAZ İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

18 Ağustos 2016 12:35 Tefenni Belediyesi 1398

Vali Şerif Yılmaz İlçe ziyaretleri kapsamında İlçemize ziyarette bulundu.

Vali Şerif Yılmaz İlçe ziyaretleri kapsamında İlçemize ziyarette bulundu.

Tefenni İlçesi programı kapsamında Vali Yılmaz ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etti. Vali Yılmaz Kaymakamlığı ziyaretinde Kaymakam Onur Yeniay'dan İlçe ile ilgili genel brifing aldı.

Kaymakam Yeniay yaptığı sunumunda, İlçenin genel yapısı, nüfusu, ekonomisi, tarım ve hayvancılık, sağlık, eğitim konularında ilçenin durumu ile ilgili Vali Yılmaz'ı bilgilendirdi. Tefenninin genel olarak tarım İlçesi olduğunu vurgulayan Kaymakam Yeniay, Yeşilköyde kiraz ve elma olmak üzere meyvecilik yapıldığını burada üretilen kirazın tamamına yakınının yurt dışına ihraç edildiğini ifade etti. Tefenni’ye bağlı Köylerde altyapı sorununun olmadığını belirten Yeniay içme suyu kanalizasyon kilit parke olmak üzere köylerimizin tamamında mevcut durumun iyi olduğunu ifade etti.

Sosyal Yardımlar konusunda da Vali Yılmaz'ı bilgilendiren Kaymakam Yeniay, Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılan ayni ve nakdi yardımlar haricinde, vefa projesi kapsamında yaşlı vatandaşlara temizlik hizmeti verdiklerini belirterek, ayrıca belirlenen bazı ailelere yemek yardımı yapıldığını belirtti.

Vali Yılmaz Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılacak yardımlarda şartları taşımadıkları için bazen sistemin ihtiyaç sahibi bazı kişilere yardım noktasında izin vermediğini, bu konuda Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli heyetleri oluşturulurken Yardım dernekleri gibi sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin bu heyetlere alınarak, işbirliğinin sağlanması, mükerrer yardımların önlenmesi ve aynı zamanda sistem dolayısıyla yardım edemediğimiz ihtiyaç sahiplerine yardım yapılması açısından iyi olacağını belirtti. Vali Yılmaz genel olarak Okullarda ki mevcut durum, öğrenci sayıları, taşımalı eğitim ve okul pansiyonlarıyla ile ilgili bilgi aldı. İlçede mevcut sağlık kurumlarını ve personel durumunu soran Vali Yılmaz, İlçede devam eden projelerle ilgili bilgi aldıktan sonra Kaymakamlıktan ayrıldı.

Sosyal Yardımlar konusunda da Vali Yılmaz'ı bilgilendiren Kaymakam Yeniay, Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından yapılan ayni ve nakdi yardımlar haricinde, vefa projesi kapsamında yaşlı vatandaşlara temizlik hizmeti verdiklerini belirterek, ayrıca belirlenen bazı ailelere yemek yardımı yapıldığını belirtti.

Vali Yılmaz Kaymakamlık ziyareti sonrası, İlçe Özel İdare Toplantı Salonunda İlçe İdare Şube Başkanları ile toplantı gerçekleştirdi. Vali Yılmaz burada Kaymakam ve İlçe İdare Şube Başkanlarına talimatlarını aktardı.

Toplantı sonrası Belediye Başkanlığına geçen Vali Yılmaz burada Belediye Başkanı Ümit Alagöz tarafından karşılandı. Belediye Başkanı Alagöz Vali Yılmaz’a ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek Tefenni Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili kendisini bilgilendirdi. İlçenin en özel içeceği Barutlusu'dan ikram edilirken ayrıca İlçeye has rezene ve tarhana hediye edildi. Başkan Alagöz ziyaret anısına Vali Yılmaz'a minyatür Teke heykelini anmalık olarak takdim etti.

VALİ YILMAZ KONFERANS VE SPOR SALONU'NUN AÇILIŞINI YAPTI.

Vali Yılmaz Belediye Başkanlığını ziyaret ettikten sonra Tefenni Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın destekleriyle yapılan Konferans ve Spor Salonunun açılışını gerçekleştirerek burada incelemelerde bulundu. Spor salonunu gezen Vali Yılmaz burada bulunan spor aletlerini inceleyerek Kaymakam Yeniay'dan bilgiler aldı. Vali Yılmaz Spor Salonunnun ardından 230 kişi kapasiteli konferans salonunun gezerek buruda da incelemelerde bulundu. Salonu gezen Vali Yılmaz Tefenni için hayırlı olmasını dileyerek Tefenni İlçemizdeki kurumlarımızın, öğrencilerimizin, vatandaşlarımızın kullanacağı önemli bir ihtiyacın giderildiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Yılmaz Tefenni İlçesi ziyaretinin sonunda Kırsal Turizmin güzel örneklerinden olan Tefenni Villas Butik Hotel işletmesini gezerek incelemelerde bulundu. Burada firma yöneticileri ile birlikte işletmeyi gezen Vali Yılmaz, kendilerinden oda durumları, konaklama ve sunulan hizmetlerle ilgili bilgi aldı. Vali Yılmaz Tefenni Villas Butik Hotel işletmesinin inceledikten sonra Karamanlı İlçesine hareket etti.

Vali Yılmaz’a Tefenni İlçesi programında İl Jandarma Komutanı J.Alb.Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Genel Sekreter Servet Olpak, Müftü Hıdır Bayrak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, Gıda Tarım ve hayvancılık İl Müdürü Ş.Fırat Erkal, İl Sağlık Müdür V. Dr. Sevinç Pehlivan Sütlü, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bayram Balban, TKDK İl Koordinatörü Mesut Yıldıran ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsmail Deveci eşli etti.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1088789187835710.1073742028.666644750050158&type=1&l=0ad49a0c3a

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.