BORÇ YAPILANDIRMA İŞLEMLERİ BAŞLADI

01 Nisan 2023 14:31 Tefenni Belediyesi 1066

Tefenni Belediye Başkanlığına borcu olan vatandaşlarımız, Resmi Gazete'de yayımlanan 7440 Sayılı Kanun ile vade tarihi 31 Aralık 2022 ve öncesine ait borçları için yapılandırma fırsatından yararlanabilecektir. Peşin ödemelerde yüzde 90'a varan gecikme faizinde indirim sağlayan kanun, ayrıca 48 aya kadar da taksit imkanı sunmaktadır!

Tefenni Belediye Başkanlığına borcu olan vatandaşlarımız, Resmi Gazete'de yayımlanan 7440 Sayılı Kanun ile vade tarihi 31 Aralık 2022 ve öncesine ait borçları için yapılandırma fırsatından yararlanabilecektir. Peşin ödemelerde %90’a varan gecikme faizinde indirim sağlayan kanun, ayrıca 48 aya kadar da taksit imkanı sunmaktadır!

Söz konusu kanun ile Belediyemize olan borçların yapılandırılarak ödenmesinde, borcu olan vatandaşlarımız için kaçırılmaması gereken önemli fırsatlar sunulurken, yapılandırma kapsamındaki borçlar peşin ve taksitlendirmek sureti ile ödenebilecektir.

Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihi olan 31 Mayıs 2023 tarihine kadar Belediyemiz Tahsilat Servisine başvuruda bulunması gerekmektedir. Ayrıca vatandaşlarımızın posta yoluyla da başvuruda bulunma hakkı mevcuttur. Yazılı olarak yapılan başvuruların taahhütlü posta veya APS ile gönderilmesi hâlinde postaya verildiği tarih, adi posta ile gönderilmesi hâlinde ise tahsil dairesinin kayıtlarına intikal ettiği tarih başvuru tarihi olarak dikkate alınacaktır.

%90 İNDİRİM İMKANI

İlk vade tarihi olan 30 Haziran 2023 tarihine kadar ödemelerin peşin yapılması durumunda, (Yİ-ÜFE endeksi dikkate alınarak hesaplanacak tutardan) gecikme faizinde % 90’lık indirim, taksitli ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde ilk taksitin süresinde ödenmesi şartıyla, ikinci taksit ödeme süresi içinde geri kalan taksitlerin tamamının ödenmesi halinde; gecikme faizinde %50’lik indirim imkânı sağlanacaktır. Yapılandırılan borçlar ayda bir ödeme periyoduyla 12, 18, 24, 36 ve 48 eşit taksit şeklinde ödenebilecektir.

Bu kanuna göre ödenmesi gereken ilk 2 taksitin süresinde ve tam ödenmesi şartıyla, kalan taksitlerden; bir takvim yılında 2 veya daha az taksitin, süresinde ödenmemesi hâlinde Kanun hükümlerinden yararlanmaya devam edilecektir. Ancak, ilk 2 taksitin süresinde ve tam ödenmemesi ile bir takvim yılında 2'den fazla taksitin süresinde ödenmemesi hâlinde, bu Kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecektir.

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.