BELEDİYEDEN FLAŞ GECE BASKINI

22 Ocak 2015 09:31 Tefenni Belediyesi 2815

Tefenni Belediye Başkanı Ümit ALAGÖZ ve Zabıta ekipleri dün gece, ilçemizdeki içkili eğlence mekanları ve fırınlara gece yarısı baskını düzenledi. Sözkonusu işletmelerin gerekli çalışma ruhsatlarının olup olmadığını, hijyen ve ekmek gramajı hususunda denetleyen zabıta ekipleri, tespit ettikleri uygunsuz koşullarda işletme çalıştıran birahane ve fırın işletmelerini uyardı.

     Başkan ALAGÖZ ve Zabıta ekipleri, gezdikleri işletmelerde genel temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı ve özellikle fırınlarda çıkan ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığını denetledi. Ekipler, aynı zamanda işletme çalışanlarının iş elbisesi, portör ve sağlık muayene cüzdanlarının da kontrolünü gerçekleştirdi.

     Yapılan denetlemelerde, tüm işyerlerine eksikliklerini gidermesi için süre verilirken Başkan ALAGÖZ konuyla ilgili yaptığı açıklamada: Halkımızın sağlığını korumak için fırınlarımızda rutin olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. Halkımızın talepleri ve şikayetlerini de dikkate alıyoruz. Özellikle fırınlarımızda gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimiz. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için de, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bundan sonra da Zabıta ekiplerimizle birlikte sık sık denetimlere çıkacağız. Kurallara uymayan işletmelere tutanak tutularak gerekli cezalar uygulanacaktır. Bundan sonra da denetimlerimiz sürecek. dedi.

 
  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.