BELEDİYE BAŞKANIMIZ HALKIMIZLA BİR ARAYA GELDİ

21 Nisan 2016 09:39 Tefenni Belediyesi 1896

Günlerdir Duyurusunu Yaptığımız Halk Konseyi Programımız Dün Akşam Belediye Düğün Salonumuzda Gerçekleştirildi.

Belediye Başkanımız Sn. Ümit ALAGÖZ ve 8 Mahalle Muhtarımızın katıldığı ve ilk defa gerçekleştirilen HALK KONSEYİ isimli buluşma toplantısında, Belediyemizin 31 Mart 2014 tarihinden günümüze kadar yapmış olduğu faaliyetler halkımıza anlatıldı.

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş Türk Büyüklerimiz ve Şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Sinevizyon ve Slayt sunumlarının da görsel olarak izletildiği Belediye-Vatandaş buluşmasında gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin yanı sıra devam eden ve yapılması planlanan projeler hakkında da Belediye Başkanımız Sn. Ümit ALAGÖZ halkımıza bilgi verdi.

HALK KONSEYİ programımızda gerek salonda bulunan ve gerekse sosyal medya aracılığı ile vatandaşlarımızın soru ve sorunlarını dinleyen Belediye Başkanımız Sn. Ümit ALAGÖZ tüm soruları içtenlikle yanıtladı. Vatandaşlarımızın şikâyet ve isteklerini kendisine söylemekte çekimser olduklarını, bu durumun aradaki iletişimin zayıflamasına ve bilerek yada bilmeyerek yanlış anlaşılmaların ortaya çıkmasına sebebiyet verdiğini ifade eden Sayın ALAGÖZ, Tüm vatandaşlarımızın gördüğü eksik, yanlış uygulamaları yada önerilerini Belediyeye gelerek gönül rahatlığı ile bizzat kendisine sorabileceklerini söyledi.

Nisan ayı Meclis Toplantısında kararlaştırılan İMAR TADİLATI konusunda vatandaşlarımızı bilgilendiren Belediye Başkanımız konu hakkında şunları söyledi;

“İlçemiz İmar Planının genelini kapsayan bir revizyon düşünülmektedir. İmar Sahası içerisinde değişiklik talebi veya şikayeti olan mülkiyet sahiplerinin tapuları ile beraber 15 Mayıs 2016 tarihine kadar Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Geçmiş yıllarda yapılan İmar tadilatı sırasında mülkiyet sahibi bir kişinin arsası üzerinde yeşil alan yada her hangi bir kamusal alan olma ihtimali vardır. Bunu Fen İşlerimize sorgulatmadan bilemeyeceğiniz ve İmar Tadilatının gerçekleşmesinden itibaren mağduriyet yaşayacak vatandaşlarımızın bir sonraki itiraz süresi kanunen 5 sene sonraya sarkacaktır. Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için 15 Mayıs tarihine kadar İmar sahası içinde mülkiyet hakkı bulunan vatandaşlarımızın Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğüne gelerek arazisini sorgulatması gerekmektedir.

Halk Pazarı Gün Değişikliğinden Barutlu Su Şenliklerine, İçme suyu çalışmalarından Üst yapı çalışmalarına birçok konu hakkında detaylı bilgilerin anlatıldığı yaklaşık olarak 3 saat süren toplantıda Soru/Cevap kısmıda dâhil olmak üzere özetle şu konular anlatıldı.

KOCAPINAR PARKI: Yaklaşık %90’ı tamamlanan parkımızın SU HAVUZU ve ANTİK KEMER kısmı ileriki yıllarda (bizden sonraki dönede) bakım maliyeti ve temizliğinden dolayı problem yaşanacağı hatta atıl bir park haline dönebileceği öngörülerek iptal edilip yerine bu yaz ahşap büfe şeklinde ARKEOLOJİ PARKI yapılacak.

BETON SANTRALİ: İlk başta Belediyemizin beton ihtiyaçlarını karşılamak adına yapılan Beton Santrali İşletmemize vatandaşlarımızdan yoğun bir şekilde talep gelmekte. TSE Kalite Sertifikası ve diğer tüm sertifikalarının tamamlanması için girişimler tamamlandı çok kısa süre içerisinde Beton satışına başlanılacak.

YÜRÜYÜŞ ve BİSİKLET YOLU: Dere Islah çalışmalarının tamamlanmasının ardından Köprübaşından Kır Camiimize kadar olan kısım sağlı sollu olarak tahmini Mayıs ayının 2. Haftasına kadar Yürüyüş ve Bisiklet yolu olarak tamamlanmış olacak. İlerleyen aylarda Çamlık tarafında kalan kısım Baraj yoluna kadar ilerleyecek.

KIR DÜĞÜN VE GÖSTERİ ALANI: Halkımızın hem düğünlerinde hemde konser şenlik gibi kalabalık organizasyonlarıımızda hizmet verecek olan Kır Düğün Alanımızın Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanması öngörülüyor.

TOKİ 2. ETAP ÇALIŞMALARI: 141 Adet konuttan müteşekkil 2. Etap TOKİ Konutları inşaatı hızla devam etmekte. Yüklenici firma olsun, müteahhitler ve tüm ilgili birimlerle yapılan görüşmelerde ifade edilen anahtar teslim tarihi Ocak ayı sonu yada Şubat ayının ilk haftaları.

(ALT YAPI) İÇME SUYU ÇALIŞMALARI: 800 ve 600 ton kapasiteli yeni su depolarımızın inşaatı tamamlanmış izolasyon ve fayans çalışmaları devam etmedir. 23 km uzunluğundaki ana isale hattı yeni su depolarımıza kadar indirilmiş olup şehir içi şebeke alt yapı çalışmalarına başlanıldı. Esentepe  mahallemizde 8 abone haricinde çalışmalar tamamlanmış olup sırasıyla Yokuş, Eşeler, Yenice, Kır, Pazar, Fatih ve Zafer Mahallesi güzergahı doğrultusunda alt yapı çalışmaları tamamlanacak.

(ÜST YAPI) YOL ve KALDIRIM ÇALIŞMALARI: İçme Suyu alt yapı çalışması tamamlanan ilk yerden yani Esentepe mahallesinden başlamak üzere yukarıdaki güzergahın aynısı şeklinde yol ve kaldırım çalışmaları tamamlanacak. Mevcut yollardan ziyade, yapılacak olan İmar tadilatı ile birlikte yaklaşık 40km asfalt/kilit parke yol ve 80 km kaldırım çalışmaları yapılacak.

YENİ OTOGAR: Barutlu Su Tesislerimiz yada 1 Nolu Belediye Petrolümüzün arkasındaki yaklaşık 2500m2 ‘lik alana yapılacaktır. İçerisinde 10 ticari alanın bulunduğu, Hastane, Üniversite ve Toki’ye yakın olmasından dolayı yeni otogar alanımız stratejik bir konuma sahiptir. Onay süreci, ihale ve inşaat sürecini hesaba katarak tahmini olarak 2017 ilk aylarına kadar tamamlanmasına çalışılacak.

SULAMA KOOP. AİT SONDAJLARIN DEVRALINMASI: DSİ’ye gerekli evraklar gönderilmiş olup onay beklenmektedir.

BARAJ SUYUNUN YER ALTINA ALINMASI: İçme suyu çalışmaları ile birlikte komplike düşünülen bir projedir. Hem içme suyu çalışmalarının tamamlanmaması hemde elimizdeki mevcut devam eden işlerin yoğunluğundan dolayı önümüzdeki yıl çalışmasına başlanacaktır.

ESKİ İÇME SUYU HATLARININ SULAMA SUYU OLARAK KULLANILMASI: Yapılacak olan yeni içme suyu hatlarının tamamlanmasının ardından Yeni depoların tahliye suyu eski depolarımıza yönlendirilecektir. Burada toplanan su yine eski içme suyu hatlarımıza aktarılarak dileyen vatandaşlarımızın sulama suyu aboneliği alarak kullanımına sunulacak. Hem eski depolarımız ve hatlarımız zayi olmayacak hemde vatandaşlarımız eski hatlarından sulama suyu kullanabilecektir.

TEK TİP DUBLEKS KONUTLAR: Belediyemizce 2 veya 3 etap halinde yapılacak konutlar için öngörülen yer ilk olarak Ece / Sazak yolu civarındaki yerler olmasına rağmen arazi sahiplerinin fahiş fiyat teklif etmesinden dolayı bir sıkıntı yaşanmaktadır. Hukuken basit ve hızlı bir şekilde çözülebilecek bu konu karşı tarafı mağdur etmemek adına şu an için beklemededir ancak en kısa sürede çözüme ulaştırılacaktır.

ÇİĞSEY TEPESİ MESİRE YERİ: Çalışmalar başlamış olup bu yaza yetişmesi için gayret gösterilmektedir.

GES (GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ): Tarımsal Kalkınma Destekleme Kurumunun 2014 yılının 2. Yarısından itibaren 10000 nüfusun altındaki Belediyeleri kapsayan ve kendi sarf ettiği elektrik gücünde, Güneş Enerji Elektrik Santralini hibe eden projede yer bildirimi, gerekli ölçüm ve hesaplamalar tamamlanmış olup mevcut proje kapalı Pazar yerimizin Emniyet amirliğimize bakan kısmında çatıya monte edilecektir. Proje tamamlandığında Belediyemiz harcadığı elektriği kendisi santrali ile karşılayacak.

BARUTLU SU ŞENLİKLERİ: (Sosyal medya üzerinden sorulan soru) Terör olaylarının artması ve dolayısıyla maalesef hergüne 2-3 şehit haberi duyarak başladığımız bir zamanda güle oynaya eğlenilecek bir şenlik tertip etmeyi şu an için düşünmüyoruz.

(Not: Program yaklaşık 3 saat sürmüştür. En kısa sürede tüm program video olarak sunucularımıza yüklenerek yayınlanacaktır.)

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.