BAYRAMLAŞMA ve 1. KOCAPINAR BULUŞMASI

05 Ekim 2014 18:51 Tefenni Belediyesi 3144

İlçemizde bayramlaşma ve 1. KOCAPINAR PARKI BULUŞMASI etkinlikleri kutlandı.

   Tefennili vatandaşlarımızla ve belediye personeli ile bayramlaşmak üzere Tefenni Belediyesinin kapıları bugün öğle saatlerinde açıldı. Saat 12:00 - 14:00 arası gerçekleştirilen bayramlaşmaya vatandaşlarımızın katılımı ve ilgisi yoğundu. Gelen misafirlere şeker ve kolonya ikram edilirken çay servisi yapılarak sohbetler yapıldı. 

   Belediyedeki bayramlaşmanın ardından Antalyada Yaşayan Tefennililer Platformu tarafından organize edilen ve geleneksel hale dönüştürülmeye çalışılan KOCAPINAR PARKI BULUŞMASI etkinliği için toplu olarak Kocapınar Parkına geçildi. 

   Antalya Burdurlular Derneği Bşk. Yrd. Hüseyin YAMACI'nın moderatörlüğünde yapılan toplantıya Tefenni dışında ikamet eden çok sayıda hemşerimiz, Platform üyeleri ve yönetimi, İlçe halkımız, İlçemiz mahalle muhtarları ve oda başkanlarının yanısıra, Belediye Başkanımız Sayın Ümit ALAGÖZ, Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel  Meclis Üyelerimiz sayın Enver TÜRKMEN ve Levent TOKMAKER beylerde iştirak etti. 

   Açılış konuşmasının ardından söz alan Başkan ALAGÖZ, makamına geçtiği günden bugüne kadar yapmış olduğu faaliyetleri, Belediyemizin şu anki sosyal ve ekonomik durumunu ve önümüzdeki yılların bütçe planlamalarından bahsetti. Başkan konuşmasını yaparken aynı zamanda Belediyeye yapılan eleştirilerede yanıt verdi.  İlk olarak bazı vatandaşlarımız tarafından çok sert eleştirilere neden olan tahsilat konusuna değinen Başkan ALAGÖZ Belediyelerin ana gelir kaynaklarının bu tahsilatlar olduğunu ve bunlarla hizmete dönüştüğünü belirtti. Başkan, Belediyece bugüna kadar yapmış oldukları emlak, reklam vergisi ve su tahsilatlarından 800.000 TL civarında bir gelir toplandığını, 6 ay içerisinde yapılan başta parke döşeme ve diğer tüm giderlerin çok büyük bölümünün bu tahsilatlardan sağlandığını ifade etti. Başkan ALAGÖZ toplantının bazı bölümlerinde vatandaşlarının sorularını da cevaplarken, bir vatandaşımızdan gelen soru dikkat çekiciydi. Tefenni Adliyesinin Tefenni'den alınıp Karamanlı'ya verileceği ve bu olayda ilçemizdeki bazı siyasi parti mensuplarının ön ayak olduğu şeklindeki soruya cevaben Başkan şunları söyledi. "Burdur'un ve Akdeniz Bölgesi'nin en köklü ilçesi olan Tefennimizin Adliye kurumu da çok köklü ve halihazırda sistemi oturmuş, çalışmasında aksama olmayan en önemli kurumlarından bir tanesidir. Hazır ve çalışan bir düzeni bozmak ve altyapısı olmayan başka bir yerleşim yerine nakletmek ancak ve ancak söylentiden ibarettir. Ayrıca A partili, B partili yada yaptırım gücü ne olursa olsun gerçekten Tefenni'li olan hiçbir vatandaşımızın böyle bir hainlikte bulunacağına, bu şekil bir ihanet girişiminde bulunacağına asla inanmıyorum. Partiler geçicidir. Aslolan, kalıcı olan ise Tefennidir. Tüm hemşerilerime diyorum ki rahat olun ve bu tarz söylentilere itibar etmeyiniz." Aynı soru üzerine söz alan Tefenni Ak Partil İl Genel Meclis Üyesi Sayın Levent TOKMAKER'de Adliyenin ne Karamanlı'ya nede başka bir ilçeye taşınmasının söz konusu olmadığını, böyle bir durumda gerek siyasi olarak gerekse Tefenni'li olarak her anlamda mücadele edeceklerini belirterek vatandaşlarımızın içinin ferah olmasını istedi.

   Kocapınar Parkı ve Tören Alanı projesi hakkında da bilgiler veren Başkan ALAGÖZ bu proje kapsamındaki yardım ve bağış kampanyalarından dolayı kendisine yapılan eleştirilerede şu şekilde yanıt verdi. "Kocapınar Parkı ve Tören Alanı Proje bedeli 600.000 TL gibi bir meblağ tutmaktadır. Böyle bir kampanyayı başlatırken herkes gibi bizde biliyoruz ki kurban derisi yada vatandaşlarımızdan gelen paralarla böyle yüksek bütçeli bir proje tamamlanamaz. Peki nedir burdaki amaç. Bu kampanyaları yapmamızdaki amaç, ufakta olsa yapılan işlerde halkımızı pay sahibi yaparken, sembolik olarak 1'er lira bile olsa, yardım çağrımıza destek vererek birlik olduğumuzu beraber olduğumuzu göstermek ve bu birlikteliği güçlendirerek Tefennimizdeki kutuplaşmaların önüne geçmektir."

   1. KOCAPINAR PARKI BULUŞMASI'nın sonlarına doğru Sayın YAMACI tüm Tefenni halkını, 25-31 EKİM tarihleri arasında Antalya - Aydın KANZA Parkı, Kültür ve Sanat Salonunda gerçekleştirilecek olan TEFENNİ TANITIM GÜNLERİ'ne  davet etti. (Detaylı Bilgi için TIKLAYINIZ!) Toplantı sonunda Belediye Binasına geçilirken Toplantının moderatörü Hüseyin YAMACI, Antalya Burdurlular Derneği Başkan Yardımcısı sıfatı ile belediyemizi ziyaret ederek Başkanımızın misafiri oldu.

   İzmir'de yaşayan hemşerimiz Levent ÇETİN, Tefenni Gücü Futbol Takımımız için yaptırmış olduğu formaları Kulüp başkanımız Orhan DİLMEN'e teslim ederken, Antalya'da yaşayan hemşerimiz Turgay TOSUN (Tefenni Tavukçuluk) 1,5 Ton İnşaat Demiri bağışlayacağını bildirdi. Ayrıca Kocapınar Parkı yararına 1720,00 TL bağış toplandı. 

KOCAPINAR PARKI İÇİN BAĞIŞTA BULUNANLAR

Yusuf Ahmet KORKMAZ
Abdullah GÖLBAŞI
Ramazan ÜNLÜ (Tesviyeci Hacı)
Gürdal TOKMAKER
Anakadın CEYLAN
Emsal AKALIN
Şeref ÇETİN (Sinirsek)
Ersin Güray AKSOY
Osman EROL (Antalya'da Hakim)
İzzet ÖZDEMİR (M.e.b. Baş Müfettişi)
Bülent ÇETİN
Metin ERKAN Hayrına, kızı Gülcihan ERKAN
Yunus Serttaş Hayrına kayınbiraderi 
Hasan Ali BATI

200,00 TL
100,00 TL
500,00 TL
100,00 TL
50,00TL
20,00 TL
100,00 TL
100,00 TL
100,00 TL

100,00 TL
100,00 TL
100,00 TL
50,00 TL

 

 

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.