BAŞKANLA SÖYLEŞİ

02 Mart 2015 13:53 Tefenni Belediyesi 2484

Geçtiğimiz Günlerde Belediyemizi Ziyaret Eden Gündem Gölhisar Gazetesi Yetkilileri Belediye Başkanımızla Bir Söyleşi Yaptı.

TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT ALAGÖZ; "HEDEFİMİZ TEFENNİ’Yİ ESKİ TARİHİ ÖNEM VE MİSYONUNA YENİDEN KAVUŞTURMAKTIR."

Geçtiğimiz günlerde Gazetemiz Gündem olarak makamında bir ziyaret yaparak; bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Tefenni İlçesi Belediye Başkanı Ümit ALAGÖZ, öncelikli olarak ziyaretimizden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürlerini ifade etti, seçildiği günden bu tarafa yaptığı icraatları anlattı. ALAGÖZ;  “ Hedefimiz ilçemizin eski dönemlerdeki konumunu ve misyonunu yeniden yakalayarak ülkemizin önemli ve kalkınmış yörelerinden biri yapmaktır.”dedi.
 
Tefenni ilçesinin MHP’li, genç, çalışkan ve dinamik Belediye Başkanı Ümit ALAGÖZ, seçimlerden bu tarafa gördüğümüz kadarıyla hem ilçesinde hem de Belediye bünyesinde büyük bir farkındalık meydana getirmiş. Öncelikle Tefenni’nin fiziki görünümünde yapılan değişiklikler hemen göze çarpıyor. Öyle ki 1 yıl öncesi ilçenin sokak ve caddelerinde çamurdan yürümek mümkün değildi. Ümit başkan öncelikle bu sorunu halletmiş, sokak ve caddelerin büyük bir kısmını gayet mamur bir şekilde halkın kullanımına sunmuş, cadde ve kavşaklarda yapılan düzenlemeler hemen göze çarpıyor…
 
Ticaretten gelme bir işadamı, müteşebbis bir ruha sahip olma avantajını da Belediye’ye yansıtarak, gelir getirici kaynaklar oluşturmada önemli projeleri hayata geçirmeye çalışıyor, gelecek günlerde de bunların müjdesini veriyor.
 
Başkan Ümit ALAGÖZ ile yaptığımız söyleşide ilçenin genel konumuyla ilgili sorular soruyor, bilgiler alıyoruz. ALAGÖZ:  yıllardır göç veren bir ilçeyken, uzun zaman sonra nüfusumuzda %7 ‘lik bir artış sağlandığını söylüyor. Bunda öncelikle geçmiş yönetim tarafından yapılan TOKİ Konutlarının etkisine değinerek geçmiş başkan ve ekibine teşekkür ediyor. İlçede yaklaşık 500 işçi çalıştıran, ülke genelinde önemli bir konuma sahip, 3 krom madeninin öneminden bahsediyor. En önemlisi de ; Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın, engelli kardeşlerimizin ve şehit ve gazi yakınlarının faydalandığı  “ HİLAL KART “ projesinin sağladığı avantajların etkinliğine de  dikkat çekiyor. Tarım ve hayvancılığın daha yaygın, daha modern bir şekilde yapılmaya başlanıldığı, seracılığın önemini arttırarak yaygınlaştığı, bu yıl 200 dekarın üzerinde sera yapımı olacağını belirterek bütün saydığımız bu sebepler göç veren değil, göç alan bir ilçe konumunda olduklarını, belediye bünyesinde de iktisadi teşekkülleri arttırarak mümkün olduğunca fazla Tefennili işsiz genç için istihdama  yönelik çalışmalardan söz ediyor.
 
ALAGÖZ 11 aylık Belediye Başkanlığı döneminde öncelikle belediyede kurumsallaşmaya önem verdiklerini TEBİM (Tefenni Belediyesi İletişim Merkezi) kurarak halkımıza daha iyi, daha hızlı hizmet vermeye başladıklarını dile getirdi. Belediye gelirlerini %80 civarında arttırarak tahsilâtlarda çok önemli artış kaydettiklerini, o – bu, dost – arkadaş, zengin – fakir ayırımı yapmaksızın tahsilâtlarında ciddiyet ve disiplini sağladıklarını, belediye çalışanlarının daha disiplinize edilerek halka olan yaklaşımlarında samimiyet ve ciddiyete önem verdiklerini arz ediyor. Ayrıca belediye meclis kadromuzla da farklı partilerden de olsa uyum içerisinde istişare halinde çalışıyoruz ifadelerinde bulunuyor.
 
Belediye başkanı ALAGÖZ konuşmasının devamında “ Tefenni ilçesi, ilimizin parlayan yıldızı olacaktır.” Diyerek bu yönde yapılan çalışmalara değinerek; “ Isparta Büyükşehir Belediyesi tarafından hibe edilen kilitli parke taşı tesisini henüz faaliyete sokmamamıza rağmen şu ana kadar ilçe merkezimizde 50 bin metrekare taş döşemesi yaptık.Önümüzdeki günlerde söz konusu tesisimizi faaliyete geçirerek ilçemizde kilit parkesiz hiçbir cadde ve sokağımız kalmayacak. Bir yandan da bu tesisimizde üretilen kilit parke taşlarını satma şansına sahip olup gelir getiren bir tesis haline geleceğini umuyorum.
 
Öte yandan geçmiş dönemden 5,5 Milyon TL borç devraldık.Şu ana kadar bunun 1 Milyon TL’sini ödedik.Bizim dönemimize ait hiçbir borçlanmaya girmedik. Altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Allah’ın izniyle 5 Milyonluk bir projeyle tüm altyapımızı halledecek bir çalışmanın içerisindeyiz. Araç filomuzu güçlendirdik.Verdiğimiz söz üzere ; şehiriçi çalışan 2 dolmuşumuzu halkımızın ve öğrencilerimizin hizmetine sunduk.Yüksekokul öğrencilerimize yönelik şehirlerarası çalışan bir otobüs alarak hizmet ağımızı genişlettik. Tefenniye yakışır güzel bir tören alanına kavuştuk. İlçemizin sembolü Kocapınar Parkı ile ilgili çok güzel bir proje hazırlığı içerisindeyiz. Nisan ayında başlayıp, Temmuz ayında bitecek olan, herkesin gıptayla bakacağı bir park olacağı müjdesini halkımızla şimdiden paylaşıyorum.
 
İkinci etap TOKİ Konutları için şu ana kadar 500 başvuru yapıldı. Diğer taraftan Belediyemiz uhdesinde gerçekleştirmeyi düşündüğümüz Belediye Toplu Konut Projemize de yaklaşık 350 başvuru kaydedildi. Bu proje kapsamında genellikle bahçeli, tek ve dublex, yüzme havuzlu konutlar düşünüyoruz. Barutlu suyumuz için patentimizi almıştık. İlerisi için bu suyumuzla ilgili bir dizi çalışma içinde olacağız.Belediyemize ait otelimizi restore ederek daha kullanışlı ve daha ciddi bir kurum haline getirdik.
 
Yıllardır Cumartesi günü olan halk pazarı günümüzü büyük bir risk alarak Çarşamba günü yapmaya başladık. Gördük ki bize karşı çıkanlar, eleştirenler şimdi teşekkür ediyor, takdirlerini belirtiyorlar. Çünkü ne kadar isabetli bir karar aldığımızı hep birlikte gördük. Pazarımız genişledi ve caddelere taşmaya başladı.
 
Çalıştırmakta olduğumuz petrol istasyonumuza bir yenisini daha ekleyerek istihdam  ve kar artışı sağladık. Burdur-Çavdır duble yolunun bitiminden sonra 2 tane daha petrol istasyonu satın alarak yada kurarak istihdam ve gelir arttırıcı faaliyetlerimize önem vereceğiz.
 
Zararda olan belediye fırınımızı refüze ederek,  % 100 üretim fazlalığı sağlayarak istihdam ve kar artışı sağladık.
 
Paintball (Boyatopu savaşı) eğlence tesisimizi, Barutlu Su Havuzlu Park yanındaki Çamlık Bölgesinde Faaliyete geçirerek halkımızın kullanımına sunduk”. Şeklindeki ifadeleri yanında bir serzenişte de bulunuyor Ümit Başkan.İşkur tarafından Belediyelerimizin istifadesine sunulan süreli işçi verilmesi projesinde (Toplum Yararına Çalışma Projesi) kapsamında; Tefenni  Belediyesi’ne sadece 5 işçi verildiğini, aynı nüfusa sahip Karamanlı Belediyesine 40, 2000 Nüfuslu Kemer Belediyesine 30 işçi verildiğini ifade ederek bu adaletsizliğin giderilmesini talep ettiklerini, fakat muhalefet partisi belediyesi olmamız hasebiyle böyle bir kararın alındığını üstü kapalı ima edilmesi karşısında verilen 5 işçiyi de kabul etmeyerek reddettik. Böyle bir karar bizi ve Tefenni halkını gerçekten hayret ve üzüntüye garketmiştir.Bizi asıl kahreden ise Tefenni ilçesi İktidar temsilcilerinin bu karara alkış tutmaları ve öğünç vesilesi yapmalarıdır.
 
Biz Allah’ın izniyle iktidarın yanlı tutumlarına bakmadan kendi öz kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanarak istihdama yönelik projelerimizi hayata geçirerek kalkınma ve yaşam standartlarımızı en üst seviyeye taşımaya gayret edeceğiz. Gayret bizden, destek halkımızdan, yardım Allah’tandır. Cümleleriyle söyleşimize son veriyoruz. GÜNDEM
Editör: Halil SANLI

Haber Kaynağı: http://gundemgolhisar.com/tefenni-belediye-baskani-umit-alagoz-hedefimiz-tefenni-yi-eski-tarihi-onem-ve-misyonuna-yeniden-kavusturmaktir/519/

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.