ATAMIZI SAYGI ve ÖZLEMLE ANIYORUZ

10 Kasım 2014 16:04 Tefenni Belediyesi 2694

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, aramızdan ayrılışının 76. yıldönümünde törenlerle anıldı.

Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, vefatının 76. yıl dönümünde ilçemizde yaplan törenlerle anıldı. İlçemizdeki ilk tören yeni yapılan Tören alanımızda gerçekleştirildi. Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Onur YENİAY, Belediye Başkanımız Sayın Ümit ALAGÖZ, Garnizon Komutanımız Sayın Ersin ÖZDEMİR, İlçe Emniyet Amirimiz Sayın Ali KURT, İlçemiz Siyasi Parti Başkanları, Daire Amirleri Okul Müdürleri, Öğretmen ve çok sayıda öğrenci katıldı. Çelenk sunumunun ardından Ata'nın hayata veda ettiği saat olan 09:05'te sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla Tören alanındaki program tamamlandı. Atatürk'ü anmak için Atatürk Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri tarafından hazırlanan etkinliğin 2. kısmı, Belediye düğün salonunda devam etti. Programın başında Gazi Mustafa Kemal'in ülkemizin bugünlere gelmesindeki askeri dehası, ileri görüşlülüğü ve devlet adamlığından bahseden Okul Müdürü Emin KAYA konuşmasında şunları söyledi;

"76 yıl önce bugün, toplumun her kesimini kucaklayan dev yürekli, ileri görüşlü, üstün yetenekli, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir lideri; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettik. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamankinden daha fazla bir ve beraber olmamız gereken bir gündür. Anadolu topraklarından başlayan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi hiç kuşku yoktur ki Atatürk sayesinde başarıya ulaşmıştır. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur. Gerek yurt içinde ve gerekse de tüm dünyada adının ilk günkü gibi taze kalması ve heyecanla anılması bu yüzdendir. Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün hem eseri hem de destanıdır. Öyle bir destandır ki onun tutuşturduğu Hürriyet meşalesi esir milletleri ayaklandırmış, bağımsızlıklarını kazanabilmek için “Atatürk’ü kendimize örnek aldık” demişler ve bağımsızlıklarını geri almışlardır. Onun milleti ile yazmış olduğu destan, bir milletin her türlü imkansızlık içerisinde, dahi bir liderle neler yapabileceğinin bir göstergesi olmuştur. Her 10 Kasım atmosferinin ruhumuzda oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, taşıdığı anlam bakımından 10 Kasımlar Atatürk’ün fikirlerinin en iyi bir şekilde anlaşılarak tatbik edileceği günler olarak kalmalıdır. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tüm dünyanın ayakta alkışladığı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde, O’nu sevgiyle ve özlemle andığımızı ifade ediyor yüce anısı önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum."

Atatürk'ü Anma Programı Atatürk Ortaokulu Öğretmenleri ve Öğrencileri tarafından Ata'nın anısına O'nu anlatan konuşmalar ve şiirler ile tamamlandı.

 

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.