ANTALYADAKİ HEMŞERİLERİMİZLE İSTİŞARE TOPLANTISI

24 Haziran 2014 22:04 Tefenni Belediyesi 3119

Tefenni Belediye Başkanının Antalya’daki Hemşerileri ile Yaptığı İstişare Toplantısından Başkan ALAGÖZ’e Tam Destek Çıktı.

  Tefenni Belediye Başkanlığı ve Tefennili Ressam Ahmet KORKMAZ öncülüğündeki Antalyada Yaşayan Tefennililer Dayanışma Platformu Komite üyelerinin tertip ettiği İstişare toplantısı 24 Haziran Salı günü Antalya Uygulama Oteli Konferans Salonunda gerçekleşti.

 Tefenni'li Gülcihan ERKAN'ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Tefenni Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Personeli, Merkez Mahalle Muhtarları ve Köy Muhtarları ile birlikte Antalya’da yaşayan hemşerilerinin karşısına çıkan Başkan ALAGÖZ, seçimden önce düşündükleri ve seçimden sonrası hakkında duygu ve düşüncelerini anlattı.

Maksadının kimseyi kırmak olmadığının altını çizerek konuşmasına devam eden ALAGÖZ şunları söyledi;

“Kanalizasyon ve içme suyu alt yapı çalışmaları mutlaka olması gereken projelerdi. Böyle bir projeye cesaret ederek kalkışan önceki Başkanımız Bayram Beye burdan tekrar teşekkür ediyorum. Her cefanın bir sefası var. Evet. Lakin belediye başkanı olduktan sonra yolları kazılık, kaldırımları harap olmuş, parkları, bahçeleri ve sosyal alanları kalmamış bir ilçeyi görünce ister istemez sıfırdan bir ilçe inşa ettiğimiz inancı doğuyor aklımıza ama bütün bunların bilinci ile bu göreve talip olduk ve inşallah bugünleri atlatıp, bölgenin en köklü ilçesi Teke yöresinin başkenti sayılan Tefennimizi hakettiği yere taşıyacağız. Tabii tüm bunları kısa zamanda başarmak tek başına belediyemizin yapabileceği bir iş değil. Bunun için artık o partili bu partili diye ayrım yapmadan şahsi ihtiraslardan uzak sadece Tefennimizin menfaatlerini düşünerek bir ve beraber olmalıyız. Bunun en güzel örneğini Ankarada’ki Burdur Tanıtım günlerinde gördük. Ankarada’ki hemşerilerimizle birlikte fuara damga vurduk, imrenilen bir ilçe olduk. İşte bu birlik ve beraberliği her an her yerde sağlamak zorundayız.”

  Belediyenin faaliyetleri, devam eden projeler ve Yapılması planlanan projeler hakkında da hemşerilerine bilgi veren ALAGÖZ, Tefenni’nin Türkiye’nin her yerinde hatırlanmasına vesile olan KOCAPINAR PARKI için hazırlattığı projenin mimarı İsa Eren AKBIYIK’ıda toplantıya davet ederek projenin sunumunu bizzat kendisinin yapmasını rica etti. Başkanın davetine icabet eden Mimar AKBIYIK tarafından sunulan 3 boyutlu animasyon görüntüsü Belediye Başkanı da dahil olmak üzere ilk kez Tefennili’lerin huzuruna çıkmış oldu. AKBIYIK hazırladığı animasyonda KOCAPINAR PARKI PROJESİ ile birlikte TÖREN ALANI hakkında salonda bulunanlara bilgiler verdi. İki bölümden oluşan toplantının ilk bölümü Proje Animasyon Gösteriminden sonra tamamlandı ve çay molasına geçildi.

  Toplantının ikinci bölümünde başkan ALAGÖZ hemşerileri ile fikir alışverişinde bulundu. Toplantıya katılan hemşerilerinin Akıllarında soru işareti kalmaması için sorulan bütün sorulara detaylı ve içtenlikle cevap verirken kendisine sunulan önerileride can kulağıyla dinledi. Toplantıya katılanlar her ne kadar Antalyada yaşayan Tefennililer olsa da gündemin en çok merak edilen sorusu içme suyu projesinin tamamlanmadan, yol ve çevre düzenlenmesine başlanması ile ilgili oldu. Sorulan sorular hakkında Başkan şunları söyledi.

“Maalesef içme suyu projesinde bizden önceki döneme ait elimizde olmayan bir takım aksaklıklar yaşandı. Bu sebepten dolayı bu projenin hayata geçmesi önümüzdeki seneyi bulacak. Böyle bir süreçte yaşanabilecek sıkıntıyı da ancak Tefenni’de yaşayanlar bilebilir. Sadece araç sahibi vatandaşlarımız değil evlerinde ya da iş yerlerindeki insanlarımız yolların çamurundan tozundan çok fazla etkilenmektedir. Vatandaşı mağdur etmektense o yolları söküp söküp tekrar baştan yapmak benim için gerçek Belediyecilik anlayışıdır. Zaten belediyeler bu yüzden vardır. Şimdi, seçimden önce Tefennililere her ne söz vermiş isem hala verdiğim sözlerin arkasındayım. Önümüzdeki 5 yılın planını yaparken de söz verdiğim projeler üzerinden plan yaptım. Benden önceki başlatılan projelerin devamını getirmek ve tamamlatmakta yine bu İlçe için boynumuzun borcudur.

Sıcak asfalt demiştim. Evet. İlçemize Sıcak asfalt yapılacak. Sizinde malumunuzdur ki sıcak asfalt demek çok büyük meblağlarda bütçe demek. Peki, bu nasıl olacak? Sıcak asfaltın ilk etapta 5 km’si değerli bir büyüğümüzün ilçemize bir hediyesi olacak ve devamında da Belediyemize gereken esnekliği yapacağını bizzat kendisi bana taahhüt etti. Evet. Sıcak asfalt sözümü yerine getireceğim lakin içme suyu hattı döşenmeden sıcak asfalt yaparsak yollarda oluşacak deformeyi giderme şansımız yok ama kilit parke sökülüp tekrar döşenebilir. Burdan yola çıkarak belediyemize birde Parke Taşı Döşeme makinesi kazandırdım. Yollarımızda yapacak olduğumuz parke döşeme işleminin işçiler tarafından yapılmasının maliyeti 120 bin lira civarında. Makinanın fiyatı ise 70 bin lira civarında. Böyle bir hesap ortada iken işçi tutarak yol yapımına devam etmek sizin de malumunuz pek akıl kârı değildir. ”

Vatandaşların en büyük sıkıntılarından bir tanesi de maden ocaklarına ait iş kamyonlarının şehir içindeki yolu kullanmasına idi. Hem bu konuda hem de Maden ve Mermer atıklarının geri dönüştürülerek çevre temizliğinin sağlanması, belediye lehine kazanca dönüştürülmesi de toplantının gündemindeki konular arasındaydı.

Sonlara doğru söz alan Antalya Burdurlular Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Tefenni Temsilcisi Hüseyin YAMACI bu organizasyondan dolayı duyduğu mutluluğu salondaki musafirler ile paylaştı. Tefenni adına yapılacak olan her türlü organizasyona gönülden destek vereceklerini bildirdi. Toplantı sonunda toplu olarak hatıra fotoğrafı çektirilirken, Böyle bir organizasyondan dolayı kıvanç ve gurur duyduklarını ifade eden Tefennililer de mevcut durum ve Tefenni’nin geleceği hakkında Başkanlarına tam destek verdi. 

FOTO GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ!
KOCAPINAR PARKI ve TÖREN ALANI PROJE TANITIM VİDEOSU için TIKLAYINIZ!

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.