15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 Temmuz 2018 13:58 Tefenni Belediyesi 622

Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle Ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir.

Milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı,  Ülkemizin anayasal düzenle teminat altına alınmış demokratik kazanımlarını ortadan kaldırmayı hedefleyen, menfur silahlı darbe teşebbüsü, Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiş, ülke tarihimizin en alçak darbe teşebbüslerinden biri olmuştur. 
Bu hain darbe girişimi ülkesine, devletine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır. 
Milletimizin gözbebeği, tarihi şanlı kahramanlıklarla dolu olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içine yuvalanmış FETÖ/PDY mensubu asker kılıklı bir grup tarafından ülkemizde gerçekleştirilmek istenen darbe girişimini, yıldönümünde bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyorum. 
Darbe gecesi canilerin silahlarına ellerini, tanklarına karşı bedenlerini ortaya koyarak canlarını hiçe sayan, Ay-Yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşamaya ant içmiş Yüce Türk Milleti Kaymakamıyla, Valisiyle, çiftçisiyle, esnafı ile ve toplumun tüm katmanları ile yek vücut olarak, darbe gecesinden sonrada demokrasi nöbetlerine yoğun bir katılım göstererek, Ülkemiz üzerinde çeşitli oyunlar oynamak isteyen karanlık güçlere karşı devletimizin birlik ve bütünlüğüne, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkarak ve tarihi bir duruş sergileyerek en güzel cevabı vermiş, 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı olup, hain darbecilere geçit vermemişlerdir. 
Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle Ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. 
15 Temmuz da Türk Milleti'nin varlığına, istikbaline ve inançlarına ağır bir darbe vurmak isteyenlere karşı gövdesini siper eden Vatan, Bayrak ve Millet uğruna ebediyete intikal eden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anarken, Aziz Milletimizi, kıymetli Tefennili vatandaşlarımızı ve hemşerilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Ümit ALAGÖZ
Tefenni Belediye Başkanı
 

GÖRSEL İÇİN TIKLAYIN

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.