Perşembe
Çok Bulutlu
23°C | 10°C
Cuma
Çok Bulutlu
24°C | 11°C
Cumartesi
Parçalı Bulutlu
24°C | 12°C
TEBİM - İletişim Merkezi

TEFENNİLİ MEHMETÇİKLERİMİZİ UĞURLADIK.

İlçemizin Celp Dönemi olan 2014 Yılı 4. Celp Dönemi Mehmetçiklerimiz, Bugün Yapılan Törenle Kutsal Nöbete Doğru Uğurlandılar.

TEFENNİLİ MEHMETÇİKLERİMİZİ UĞURLADIK. Haberler

Öğle namazı sonrası Çarşı Cami önünde toplanan Mehmetçiklerimiz, Asker Aileleri ve Vatandaşlarımızla birikte Asker Duası yapıldı, askerlerimize helallik verildi, vedalaşıldı. Mehmetçiklerimiz aileleri, akrabalı ve devre arkadaşları ile bol bol fotoğraf çekildiler. Cami önünde yapılan Asker duasının ardından dağılan Asker adayları akşamda Belediyemizce tertip edilen yemeğe katıldılar. Yemeklerin yenmesinin ardından Belediye başkanımız askerlerimize yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

"Biz askeriyeyi peygamber ocağı olarak biliriz. Askerliğin bizim toplumumuzda önemli bir yeri vardır. Her genç bu vatani görevi yerine getirmek için vakti zamanı geldiğinde askere gider. Bu bir bayrak nöbetidir ve bu kutsal nöbet sırası artık sizdedir. Vatan tutkusu ve bayrak sevgisi bizim milletimizde herşeyin üstündedir. Kıymetli Mehmetçik kardeşlerim. Sizler gönlümüzün yiğitleri ve sevginin askerlerisiniz. İnşallah bu kutsal görevi burnunuz bile kanamadan şan ve şerefle tamamlayarak ailenize ve sevdiklerinize kavuşursunuz ve bugün burada vermiş olduğumuz veda yemeğinin aynısını buluşma yemeği olarak tekrar düzenleriz. Hepinize görevinizde başarılar diler Şimdiden Hayırlı teskereler dilerim." Programın son kısmında Başkan ALAGÖZ tarafından Mehmetçiklerimize plaket dağıtıldı.

 
Belediye Scripti: Medya İnternet