Salı
Hafif Sağanak Yağışlı
17°C | 8°C
Çarşamba
Parçalı Bulutlu
19°C | 6°C
Perşembe
Çok Bulutlu
18°C | 7°C
TEBİM - İletişim Merkezi

Haberler

Saygıdeğer Hemşerilerimiz.
Son günlerde sıkça gündeme gelen 2. Etap TOKİ konutlarının teslimine ilişkin dedikodulardan dolayı böyle bir açıklama yapma zaruriyeti doğmuştur.

TOKİ’lerin anahtar tesliminin kurumumuzu bağlayan tek dayanağı Belediyemizden alacak oldukları Yapı kullanım izin belgesi yani İskan Ruhsatıdır. Bugüne kadar tarafımıza yapılan herhangi bir Yapı Kullanım İzni başvurusu yoktur. Başvuruyu yapması gereken ise 2. Etap TOKİ inşaatını yapmakla mükellef olan şirkettir.

Sizlerde takdir edersiniz ki başvuru yapılmadan ve yasaların tahsil etmekle zorunlu kıldığı ruhsat bedelini tahsil etmeden belediyemizin bir ruhsat düzenlemesi ve TOKİ idaresine göndermesi hukuksuz ve yasal değildir. Lakin bilinçli olarak yereldeki bir takım güruhlar yalan haber üretme gayretine girmişlerdir.

Kıymetli hemşerilerimiz bilsinler ki Tefenni Belediyesi dün ve bugün olduğu gibi yarın da vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edecektir. Halkımızın yaşam kalitesini artırmak, onlara daha huzurlu daha mutlu bir ortam sağlamak Tefenni Belediyesi ve şahsım olarak ilk ve en öncelikli vazifemizdir.
Halkımıza ve Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Ümit ALAGÖZ
Tefenni Belediye Başkanı

Belediye Scripti: Medya İnternet