Cumartesi
Az Bulutlu
17°C | 3°C
Pazar
Parçalı Bulutlu
11°C | -1°C
Pazartesi
Az Bulutlu
14°C | -2°C
TEBİM - İletişim Merkezi

Şehit Ateşi Burdur'a düştü

Genel Kurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 14.10 sularında Siirt-Pervari yol emniyeti için görevlendirilen Askerlerimizin geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, daha önceden yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcı patlatılmıştır. Patlama sonucunda Kahraman 8 personelimiz şehit olmuştur.

Şehit Ateşi Burdur'a düştü Haberler

Siirt-Pervari karayolunda, terör örgütü mensuplarınca menfeze yerleştirilen patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu Burdurlu Jandarma Uzman Çavuş Hakan AKTÜRK'ünde aralarında olduğu 8 askerimizin şehit olduğu haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. 

Kutsal görevleri esnasında yitirdiğimiz Kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Kalleş yüzünü her seferinde yeniden gösteren terör örgütünün, bir an önce bu topraklardan kazınmasını istiyor ve büyük biz özlemle bekliyoruz!

Ne anaların ahları gökte, ne şehitlerimizin kanı yerde kalmasın! Allah vatanımızı ve milletimizi bu hainlere karşı muzaffer kılsın!

Belediye Scripti: Medya İnternet