Pazar
Parçalı Bulutlu
25°C | 11°C
Pazartesi
Parçalı Bulutlu
30°C | 15°C
Salı
Parçalı Bulutlu
31°C | 16°C
TEBİM - İletişim Merkezi

BERAAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

BERAAT KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Ramazan ayının müjdecisi olan kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Beraat Kandili; Allah’ın lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek biz kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar açtığı, mübarek üç aylar içerisindeki faziletli gecelerimizdendir. Unutmayalım ki tövbe kendini bulma ve bilmenin, gönlü arındırmanın en güzel yoludur.


Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, din kardeşlerimize ve tüm kâinata karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir.
Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Yüce Allah’ın affına erebilmek için yaratılanı affetme günüdür. Bu gece vesilesiyle her türlü fitne ve fesattan kendimizi ayrı tutmalıyız.


Böyle faziletli bir geceye bütün hemşerilerimle erişmiş olmanın mutluluğu içerisindeyim. Manevi duyguların kuvvetlendiği, sevgi, kardeşlik ve barış duygularının da içten hissedilerek yaşandığı müstesna gecelerimizden “Beraat Kandili” ni vesile bilerek Yüce Rabbimizden bizleri affetmesini dilemeli, kırgınlıklara son vererek insanların mutluluğu için dua etmeliyiz.


Bu duygularla Tüm Halkımızın ve  İslâm Âleminin Beraat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, fakir ve muhtaçlara yardım elinin uzandığı, paylaşım ve birlikteliğin hayatımıza tam olarak yansıdığı bereketli, huzurlu ve mutlu günler diliyorum ,  Saygılarımla...

Ümit ALAGÖZ
TEFENNİ BELEDİYE BAŞKANI

 

ÖNCEKİ MESAJLARI
Belediye Scripti: Medya İnternet